Jinekoloji Polikliniği

Hastanemizin kuruluşundan itibaren var olan bölümümüz ülkemizin en eski ve köklü merkezidir.
Tüm jinekolojik operasyonların başarı ile uygulandığı bölümümüz bünyesinde merkezi ameliyathane kompleksi de yer almaktadır. Yılda ortalama 1500 büyük ameliyat gerçekleştirilmekte olup komplikasyon ve infeksiyon oranımız % 2 gibi çok düşük oranlarda ve dünya standartlarında seyretmektedir.

Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde servisimiz A Blok 4.kattaki 1998 yılında yeni yerine taşınarak, kalabalık odalar yerine bir veya iki kişilik refakatli hasta odaları ile daha sağlıklı ve konforlu hizmet verir duruma gelmiştir.

Böylece servisimizde yatan hasta sayısı 2003’te 3600 iken 2009 yılında 8150’ye, yıllık yapılan toplam ameliyat sayısı ise, 2003’te 3250 iken 2009 yılında 9160’a çıkarak, kapasitesi yaklaşık %50 oranında artış sağlanmıştır.

Servisimizde rutin jinekolojik ameliyatların yanında pelvik taban cerrahisi, her türlü laparoskopik ve histeroskopik ameliyatlar rutin olarak yapılmaktadır. Servisimizde tüm ürojinekolojik ameliyatlar hem kendi asistanlarımıza hem de kursiyer uzman hekimlere yaptırılarak eğitim verilmektedir. Endoskopik cerrahi ünitemizde hem kendi asistan ve uzmanlarımıza hem de kursiyer uzmanlara eğitim verilmektedir. Hastanemizde yeterli sayıda uzman ve başasistanımızın bu ünitemizde eğitim alması sağlandığından laparoskopik ameliyatlar 24 saat yapılabilir hale gelmiştir. Jinekoloji servisimiz tüm bu alanlarda referans klinik konumuna gelmiş olup, ülkemizin her tarafından refere edilen hastalara hizmet vermektedir.

Jinekoloji polikliniğimiz 1925 yılından beri kadın hastalıkları konusunda toplumumuza aralıksız olarak en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Poliklinik odalarımız; birbirinden bağımsız, ses geçirmez ve fizik şartları dünya standartlarında tasarlanmıştır. Muayene edilen hastalarımızın tetkikleri (Transvajinal USG, kan alma) yapılarak, hızlı bir şekilde tanı ve tedavileri gerçekleştirilmektedir. Güler yüzle verilen hizmet ve sunulan olanaklar hasta memnuniyetimizi ve hastanemize olan talebi giderek arttırmaktadır.

Polikliniğimizde hastalarımıza eğitim odası açılarak, “hangi durumlarda kadın hastalığı vardır ve kurumlara ne zaman müracaat edilmelidir” bilgilendirilmesi hemşire ve doktorlarımız eşliğinde verilmektedir.
Tam otomasyon sistemi ile çalışılan hastanemizde hastalar, sonuçlarını muayene edildikleri odadan alarak aynı anda doktoru tarafından tedavileri planlanabilmektedir. Okur yazarlığı olmayan hastalarımız başta olmak üzere tüm hastalarımıza hosteslik hizmeti verillerek ruhsal ve fiziksel destek sağlanmaktadır.

Yapılan anketler sonucu hastalardan gelen talepler değerlendirilerek hasta memnuniyeti ve hizmet kalitesi artarak devam etmektedir.